Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeşiller Partisi Eş Başkanı, AfD’yi yıkıcı politika izlemekle suçladı

Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Ricarda Lang, aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisini (AfD) ülkede yıkıcı bir politika izlemekle ve halkın endişelerinden fayda sağlamaya çalışmakla suçladı. Lang, AfD’nin ülkeyi istikrarsızlaştırmak isteyen antisosyal ve yıkıcı politika izleyen bir parti olduğunu ifade etti. Ayrıca, Almanya’nın Avrupa Birliği’nden ayrılmasını talep eden AfD’li siyasetçilerin bu durumun ekonomik bir fiyasko olacağını belirtti. Yeşiller Partisi Eş Başkanı Lang, Almanya’daki ekonomik durgunluk nedeniyle yeni bir yatırım gündemi çağrısında bulundu ve Alman ekonomisinin güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Alman Yeşiller Partisi Eş

Alman Yeşiller Partisi Eş Başkanı Ricarda Lang, aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisini (AfD) ülkede yıkıcı bir politika izlemekle ve halkın endişelerinden fayda sağlamaya çalışmakla suçladı.

Lang, ARD televizyon kanalının “geleneksel yaz röportajı” programına katılarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

AfD’nin özünde, ülkeyi istikrarsızlaştırmak isteyen antisosyal ve yıkıcı politika izleyen bir parti olduğunu ifade eden Lang, AfD’nin, halkın endişelerden fayda sağladığını söyledi.

AfD’li bazı siyasetçilerin Almanya’nın Avrupa Birliği’nden ayrılmasını talep etmesine değinen Lang, “Bu, Almanya için ekonomik bir fiyasko olur.” ifadesini kullandı.

AfD’li bazı siyasetçilerin Almanya’nın NATO üyeliği konusunda da şüpheleri olduğunun hatırlatılması üzerine ise Lang, “Kendimizi (Rusya Devlet Başkanı Vladimir) Putin’e teslim ederiz.” ifadesini kullandı.

Yeşiller Partisi Eş Başkanı Lang, programda ayrıca Almanya’daki ekonomik durgunluk nedeniyle “Almanya için yeni bir yatırım gündemi” çağrısında bulundu.

Lang, bir yatırım paketi ile Alman ekonomisinin güçlendirilmesi gerektiğinin altını çizerek ülkedeki sanayi göçünün önlenmesinin önemine vurgu yaptı.