Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Spotify, 2023 yılı özetini açıkladı: Spotify Wrapped nedir?

Spotify, her yıl olduğu gibi 2023 yılının sonunda kullanıcıların yıl boyunca en çok dinledikleri sanatçıları, şarkıları ve müzik türlerini içeren yıllık özetini paylaştı. Kullanıcılar bu özellik sayesinde, geçtiğimiz yıl içerisinde favori müziklerini, en çok dinledikleri sanatçıları ve müzik türlerini görebiliyorlar.

Spotify, her yıl olduğu


Spotify Wrapped, her yıl olduğu gibi bu yıl da kullanıcıların en çok tercih ettiği sanatçıları ve şarkıları açıkladı. Yayınlanan verilere göre, Türkiye’de en çok dinlenen sanatçılar arasında Semicenk, UZI, Sezen Aksu, Motive, Lvbel C5, BLOK3, cakal, Mabel Matiz, Emir Can İğrek, Ezhel yer alıyor.

Öte yandan, Türkiye’de en çok dinlenen şarkılar arasında ise Simge’nin “Aşkın Olayım“, Semicenk ve Reynmen’in “Yana Yana“, Lvbel C5 ve Güneş’in “NKBİ X YAPAMAM – Remix” gibi parçalar ön plana çıkıyor.

Spotify kullanıcıları, kendi yıllık özetlerini görmek için platform üzerinden bu özelliğe erişebilirler.

Spotify Wrapped Nedir?

Spotify Wrapped, her yıl Aralık ayında kullanıcıların geçtiğimiz yıl boyunca dinledikleri şarkılar, sanatçılar ve müzik türleriyle ilgili istatistikleri paylaşan Spotify’ın bir pazarlama kampanyasıdır. Kullanıcılar, bu özelliği kullanarak kendi müzik tercihlerinin özeti olan bir liste elde eder ve bu verileri sosyal medya platformlarında paylaşabilirler. Kampanya, kullanıcıların müzik zevklerini öne çıkartarak interaktif bir deneyim sunmayı amaçlar.