Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sakarya’da Çilek Üretim Merkezi’nde Yeni Sezon Mahsulleri Toplanmaya Başladı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından Pamukova ilçesinde hayata geçirilen Çilek Üretim Merkezi’nde yeni sezon mahsulleri toplanmaya başladı. Bakacak Mahallesi’ndeki merkezde tarımsal üretimin artırılması ve bölge ekonomisine katkı sağlanması amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılında 40 dönüme çıkardığı üretim alanında rekor üretim bekliyor. Uzman ekip, üretim ve toplama tekniklerini sürekli iyileştirerek daha verimli bir hasat sezonuna odaklanıyor. Çilek Üretim Merkezi, sadece Sakarya’dan değil, çevre illerden de büyük ilgi görüyor.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından

Sakarya Büyükşehir Belediyesince Pamukova ilçesinde hayata geçirilen Çilek Üretim Merkezi’nde yeni sezon mahsulleri toplanmaya başladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Bakacak Mahallesi’ndeki Çilek Üretim Merkezi’nde tarımsal üretimin artırılması ve bölge ekonomisine katkı sağlanması amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar aralıksız sürüyor.

Projenin başladığı 2021 yılında 18 dönüm alanda 10 ton çilek üretimi yapan, 2022’de bu alanı 40 dönüme çıkaran Büyükşehir Belediyesi, bu yıl kasım ayına kadar devam edecek çilek hasadında rekor üretim bekliyor.

Tarım alanında uzmanlaşan ekip, üretim ve toplama tekniklerini sürekli iyileştirerek daha verimli hasat sezonuna odaklanıyor.

Çilek Üretim Merkezi, yalnızca Sakarya’dan değil, çevre illerden de büyük ilgi görüyor.