Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sağlık Bakanlığı Temizlik Personeli alacak! Peki başvuru şartları neler?

Sağlık Bakanlığı, 419 temizlik personeli alımı yapacağını duyurdu. Alımlar Eski Hükümlü/Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralanan (TMY) statüsünde sürekli işçi alımı olarak gerçekleşecek. İşte, başvuru şartları, tarihleri ve detaylar…

Sağlık Bakanlığı, 419 temizlik


Temizlik Personeli Alımı İlan Detayları

Sağlık Bakanlığı, Resmi Gazete’de yayımladığı ilanla merkez ve taşra teşkilatında temizlik görevlisi olarak çalıştırmak üzere 419 eski hükümlü veya TMY statüsünde sürekli işçi alımı yapacağını duyurdu. Bu kapsamda adayların başvuru yapabilecekleri şartlar ve detaylar İŞKUR’un internet sitesinde yer alacak.

Başvuru Tarihleri ve Şartları

Başvurular, 4-8 Aralık tarihleri arasında Türkiye İş Kurumunun esube.iskur.gov.tr adresinden gerçekleştirilecek. Alımlar, merkez ve taşra teşkilatlarında temizlik görevlisi olarak yapılacak. Başvurularda adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacak.

İlan Detayları ve Başvuru Süreci

Resmi Gazete’de yer alan ilan metnine göre, başvuruların İŞKUR üzerinden elektronik (online) olarak gerçekleştirileceği belirtildi. Adaylar, ilan metnine Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresinden ulaşabilecekler. Ayrıca, adaylar sadece bir işyerine başvurabilecekler.

SAĞLIK BAKANLIĞI TEMİZLİK PERSONEL ALIMI BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYIN

4 Aralık 2023 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda şu ifadelere yer verildi:

“Sağlık Bakanlığından:

1. 4857 sayılı İş Kanunu’nun 30 uncu maddesi ve ilgili hükümleri ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 419 Eski Hükümlü/TMY statüsünde sürekli işçi alımı yapılacaktır.

2. Adaylar, ilan metnine Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresinden ulaşabilecektir.

3. Başvurular, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) esube.iskur.gov.tr adresi üzerinden 04/12/2023 – 08/12/2023 tarihleri arasında elektronik (online) kullanıcı girişi yapılarak alınacaktır.

4. Bakanlığımızın ihtiyaç duyduğu hizmet türlerinde/mesleklerinde alımların il düzeyinde karşılanması yoluna gidilecektir. Başvurularda, kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacaktır.

5. Başvurular, ilgili mevzuat hükümlerine göre Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından alınacaktır.

6. Adaylar, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir işyerine başvuru yapacaktır.