Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rusya’da kasırgada çadırlara düşen ağaçlar 7 kişinin ölümüne neden oldu

Rusya’ya bağlı Mari El Cumhuriyeti’nde meydana gelen kasırgada, ücra bir kumsalda bulunan çadırların üzerine düşen ağaçlar sonucu 3’ü çocuk 7 kişi hayatını kaybetti. Olayda yaralanan 22 kişi ise hastaneye kaldırıldı. Kurtarma çalışmalarına Rusya Acil Durum Bakanlığı ekipleri, polis ve hava ekibi katıldı.

Rusya'ya bağlı Mari El

MOSKOVA, 30 Temmuz (Xinhua) — Rusya’ya bağlı Mari El Cumhuriyeti’nde ücra bir kumsalda çıkan kasırgada çadırlarının üzerine ağaç düşen 3’ü çocuk 7 kişi hayatını kaybetti.

Sivil Savunma ve Nüfusu Koruma Komitesi Başkanı Alexander Malkin, Pazar günü yaptığı açıklamada kasırgada yaralanan 22 kişinin hastaneye kaldırıldığını açıkladı.

Malkin, olayın Cumartesi günü yerel saatle 18.00’de (1500 GMT) Tataristan’a komşu ve Mari El sakinleri arasında popüler bir dinlence mekanı olan Yalchik Gölü yakınlarında meydana geldiğini belirtti. Yetkili, güçlü rüzgarın birçok ağacı devirdiği sırada kumsalda yaklaşık 500 otomobilin ve bir çadır kampının olduğunu dile getirdi.

Malkin, olay yerindeki kurtarma çalışmalarına Rusya Acil Durum Bakanlığı kurtarma ekipleri, polis ve hava ekibinin katıldığını sözlerine ekledi.

Mari El, Moskova’nın yaklaşık 650 kilometre doğusunda yer alıyor.