Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Muğla’da Orman Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalar tamamlandı

Muğla Valiliği, Milas’ın Akbelen ormanında Orman Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmaların tamamlandığını ve bölgede çalışma izni verilen şirketin 130 bin fidan dikeceğini açıkladı. Ayrıca, maden sahalarının rehabilite edileceği ve 130 bin fidanın dikileceği süreçte jandarma ve polise yapılan saldırılara karşı adli ve idari çalışmaların başlatıldığı belirtildi.

Muğla Valiliği, Milas'ın Akbelen

MUĞLA Valiliği’nden yapılan açıklamada, Milas’ın Akbelen ormanında Orman Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmaların tamamlandığı ve bölgede çalışma izni verilen şirket tarafından 130 bin fidan dikeceği ifade edildi.

Muğla Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, Milas’ta bulunan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan ruhsat, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan ÇED belgesi, mevzuat gereği alınması gereken diğer kurum görüşleri doğrultusunda, Yeniköy-Kemerköy Termik santralleri için şirketin uhdesinde bulunan sahaya elektrik üretiminde kullanılmak üzere ilave kömür madeni işletme izni verildiği kaydedildi. Orman Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmaların bugün itibariyle sona erdiği belirtilen açıklamada, “Bu işlemden sonra, maden çıkacak sahalar tıpkı diğer maden sahalarında olduğu gibi izin sahibi tarafından rehabilitasyon projesine uygun olarak rehabilite edilecek ve mevcut alanda benzer özelliklerde 130 bin fidan dikimi gerçekleştirecektir. Bu süreç boyunca, çeşitli provokasyonlar sonucu, tarihi şan ve şerefle dolu jandarmamız ve polisimize yapılan tahrik edici, çirkin ve maksatlı saldırılara karşı gerekli adli ve idari çalışmalar başlatılmıştır. Oradaki süreç sona ermesine rağmen bölgede görevini ifa eden kamu çalışanlarına müdahalede bulunmaya davet edenlere, provokasyon ortamı oluşturamaya yönelik söylem oluşturanlara karşı vatandaşlarımızı uyarıyoruz” denildi.