Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Muğla’da Akbelen Ormanı’nda ağaç kesimine karşı eylem 7. gününde devam ediyor

Muğla’daki Akbelen Ormanı’nda ağaç kesimine karşı çıkan İkizköylüler ve çevrecilerin eylemi 7. gününde sürüyor. Köylüler ve çevreciler, gece boyunca ağaç kesiminin sürdüğü ormanda yürüyüş yaptı. YK Enerji’nin maden sahasını büyütmek için ağaçları kesmesine yönelik protestolar devam ediyor.

Muğla'daki Akbelen Ormanı'nda ağaç

Haber: SERCAN EMRE İKE – Kamera: MEHMET MEHMETLİOĞLU

Muğla’daki Akbelen Ormanı’nda ağaçların kesilmesine karşı çıkan İkizköylüler ve çevrecilerin eylemi 7’nci gününde sürüyor. Köylüler ve çevreciler, gece boyunca ağaç kesiminin sürdüğü Akbelen Ormanı’nda yürüyüş yaptı.

Muğla’nın Milas ilçesinde, YK Enerji’nin maden sahasını büyütmek için Akbelen Ormanı’ndaki ağaçları kesmesine yönelik protestolar 7’nci gününde devam ediyor.

Çevreciler ve İkizköylüler, “Katil Limak, Akbelen’den defol” sloganı ile bugün ormanda yürüyüş yaptı. İkizköylü Necla Işık, 7 gündür engellemelere rağmen kitlesel şekilde eylem yaptıklarını dile getirerek, “Bugün 7’nici gün. 7 gündür engellemelere rağmen bu kadarız. İkizköylüler adına, kendi adıma şunu iletmek istiyorum. Buraya geldiniz, bizim için geldiniz. Allah razı olsun, acımızı paylaşıyorsunuz” dedi.

Yürüyüşün ardından çevreciler ve köylüler, ağaçları korumak için nöbetlerini sürdürdü. Ayrıca ormanda gece boyunca kesimin sürdüğü görüldü. Kesilen ağaçlar ANKA Haber Ajansı’nın kamerası tarafından görüntülendi.