Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mazıdağı’nda trafoların sökülmesi nedeniyle çıkan arbedede anızlar ateşe verildi

Mazıdağı ilçesinde enerji şirketi, ödenmemiş tarımsal elektrik borcu nedeniyle mahkemeden aldığı kararla trafoları sökmek istedi. Bu sırada köylülerle şirket çalışanları arasında arbede çıktı ve bazı köylüler tarladaki anızları ateşe verdi. Yangın itfaiye ekipleri tarafından kontrol altına alındı ve soruşturma başlatıldı.

Mazıdağı ilçesinde enerji şirketi,

MARDİN’in Mazıdağı ilçesinde ödenmemiş borç nedeniyle alınan mahkeme kararıyla trafoları sökmek isteyen enerji şirketi çalışanları ile köylüler arasında arbede çıktı. Olaylar sırasında da bazı köylülerin de tarladaki anızları ateşe verdiği iddia edildi.

Mazıdağı ilçesine bağlı kırsal Ekinciler ve Karataş mahallelerinde enerji şirketi, 2017 yılından bu yana ödenmemiş tarımsal elektrik borcunun ödenmediği gerekçesiyle mahkemeye başvurdu. Mahkemeden mahallelerdeki 6 trafonun sökülmesi yönünde karar çıktı. Jandarma ekipleri ve avukatlarla bölgeye giden enerji şirketi çalışanları, 5 trafoyu söktü. Sonuncusu için Ekinciler Mahallesi’ne giden enerji şirketi çalışanlarıyla, işlemi engellemek isteyen köylüler arasında arbede çıktı. İddiaya göre bu sırada bazı köylüler, trafonun da içinde olduğu ve hasadı yapılmış tarlada anız ateşi yaktı Alevler, rüzgarın da etkisiyle geniş alana yayıldı. Yangın, ihbarla olay yerine sevk edilen itfaiye ekiplerince kontrol altına alınarak söndürüldü. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.(DHA)