Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Lübnan’daki Filistin mülteci kampında silahlı saldırı: 1 ölü, 6 yaralı

Lübnan’da bulunan Ain Al Hilweh mülteci kampına yapılan silahlı saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı. Filistin Ulusal Kurtuluş Hareketi yetkilisi Mounir Makdah, saldırı sonucunda 1 Filistinlinin öldüğünü ve 6 kişinin yaralandığını açıkladı. Saldırganların yakalanması için çalışmalar sürerken, bazı aileler komşu bölgelere sığınmış durumda. Ain Al Hilweh mülteci kampı, 54 binden fazla kayıtlı Filistinli mülteciye ev sahipliği yapmaktadır.

Bu haberin fotoğrafı yok

– Lübnan’daki Filistin mülteci kampında silahlı saldırı: 1 ölü, 6 yaralı

BEYRUT – Lübnan’da Filistinlilerin barındığı Ain Al Hilweh mülteci kampına yönelik silahlı saldırıda 1 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı.

Lübnan’daki en büyük Filistin mülteci kampına silahlı saldırı gerçekleştirildi. Filistin Ulusal Kurtuluş Hareketi üst düzey yetkilisi Mounir Makdah, gece geç saatlerde Ain Al Hilweh mülteci kampına yönelik yapılan saldırıda 1 Filistinlinin hayatını kaybettiğini, aralarında çocukların da bulunduğu 6 kişinin ise yaralandığını açıkladı. Makdah, çatışmaların son bulması ve saldırganların yakalanması için çalıştıklarını ifade etti. Kamptaki bazı aileler komşu bölgelere sığınırken, yetkililer gergin durumun normale dönmesi için çalıştıklarını söyledi.

Ain Al Hilweh mülteci kampı, aralarında Suriye’deki çatışmalardan kaçan binlerce Filistinli’nin de yer aldığı 54 binden fazla kayıtlı Filistinli mülteciye ev sahipliği yapıyor.