Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Libya Başkanlık Konseyi, ulusal rolünü sürdürüyor

Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el-Menfi, Libya halkının iradesini ve isteklerini gerçekleştirmek için ulusal rolünü sürdürdüklerini belirtti. Menfi, Birleşmiş Milletler Libya Özel Temsilcisi Abdoulaye Bathily ile görüşerek, uluslararası ve bölgesel platformlarda Libya halkının irade ve taleplerinin gerçekleşmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Bathily ise Libyalı taraflarla yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi ve parlamento ve devlet başkanlığı seçimlerinin yapılması konusunda uzlaşmaya varmaları için çaba sarf ettiklerini aktardı.

Libya Başkanlık Konseyi Başkanı

Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Muhammed el-Menfi, “Başkanlık Konseyi’nin Libya halkının iradesini ve isteklerini gerçekleştirmek için ulusal rolünü oynamaya devam ettiğini” belirtti.

Başkanlık Konseyi Basın Ofisinden yapılan açıklamaya göre, Menfi, Birleşmiş Milletler (BM) Libya Özel Temsilcisi ve BM Libya Destek Misyonu (UNSMIL) Başkanı Abdoulaye Bathily??????? ile başkent Trablus’ta görüştü.

Görüşmede Menfi, “Başkanlık Konseyi, Libya halkının irade ve taleplerinin gerçekleşmesi için tüm uluslararası ve bölgesel platformlarda ulusal rolünü oynamaya devam ediyor.” ifadesini kullandı.

Açıklamada, UNSMIL Başkanı Bathily’nin de Menfi’ye, parlamento ve devlet başkanlığı seçimlerinin yapılması konusunda uzlaşmaya varmaları için Libyalı taraflarla yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdiği aktarıldı.

Libya’daki Temsilciler Meclisi, 25 Temmuz’da Bingazi’deki oturumunda, ülkede seçimlerin düzenlenmesi ve seçim sürecinin denetlenmesi konusunda oluşturulan “yol haritasını” onaylamıştı.

Yol haritası, seçim sürecinde görev yapacak hükümetin başkanlığına aday olma koşullarını ve yöntemini belirleyen hükümler içeriyordu.