Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kozan Belediyesi Fırınlarda Ekmek Gramajı ve Hijyen Denetimi Gerçekleştirdi

Kozan Belediyesi zabıta ekipleri, fırınlarda ekmek gramajı ve hijyen denetimi yaparak, üretim yapan işletmelerin uygun şartlarda ve gramajda üretim yaptığını tespit etti. Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, halkın hijyenik ve güvenli alışveriş yapması için denetimlerin devam edeceğini belirtti.

Kozan Belediyesi zabıta ekipleri,

Kozan Belediyesi zabıta ekipleri tarafından fırınlarda ekmek gramajı ve hijyen denetimi gerçekleştirildi.

Kozan Belediyesi zabıta ekipleri, belirli aralıklarla fırınlarda denetim gerçekleştiriyor. Yapılan denetimler sonucunda unlu mamuller üretimi yapan işletmelerin Kozan genelinde 220 gram gramaj kuralına uygun üretim yaptığı görüldü. Gramaj denetimi yanında yapılan hijyen kontrolündeyse firmalarda sorun olmadığı tespit edildi.

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Kozan halkının hijyenik ve güvenli alışveriş yapmaları için denetimlerin devam ettiğini belirterek, “Halkımızın hijyenik bir ortamda üretilen ekmekleri temin etmesini ve aldıkları ekmeklerin uygun gramajın altında olmamasını önemsiyoruz. Üreticilerimizin genel olarak uygun şartlar ve gramajda üretim yaptıklarını görüyoruz. Vatandaşlarımızdan halk sağlığını tehdit eden şartlar veya düşük gramaj gibi durumlarla karşılaştıkları takdirde gerekli tedbir ve işlemlerin yapılması için bizleri bilgilendirmelerini istiyoruz” dedi. – ADANA