Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

‘Kim Milyoner Olmak İster?’de KPSS sorusu gündeme oturdu: 100 Bin TL’lik soru izleyicileri şaşırttı

ATV ekranlarının sevilen yarışma programı ‘Kim Milyoner Olmak İster?’, 1069’uncu bölümüyle izleyicilerle buluştu ve sosyal medyada yoğun ilgi gördü. Yarışmanın bu bölümünde sorulan KPSS ile ilgili 100 bin TL değerindeki soru, izleyiciler arasında büyük bir tartışma başlattı.

ATV ekranlarının sevilen yarışma


Kenan İmirzalıoğlu’nun sunumuyla ekranlara gelen yarışmada, yarışmacı Tahir Akay’a KPSS’nin açılımını soran program, büyük bir dikkatle takip edildi. Yarışmacıya yöneltilen soru şöyleydi:

“ÖSYM tarafından düzenlenen ve kısaltması ‘KPSS’ olan sınavın tam adı nedir?”

A) Kamu Personel Seçme Sınavı

B) Kamuya Personel Seçme Sınavı

C) Kamuda Personel Seçme Sınavı

D) Kamu Personeli Seçme Sınavı

Yarışmacı, çift cevap joker hakkını kullanarak önce D şıkkını seçti. Ancak bu cevap yanlış olunca ikinci bir şansı değerlendirmek adına A şıkkını işaretledi ve bir sonraki soruya geçti.

Sosyal medyada geniş yankı uyandıran bu soru için birçok kullanıcı yorumlarını paylaştı. Bazıları, “Kolay sandığımız sınavın zor yanı”, “Doğru bildiğim yanlış çıktı”, gibi yorumlar yaparken, yarışmacının talihsizliği de gündeme geldi.

Yarışmacı Tahir Akay, 50 bin TL’lik barajı geçemedi ve elendi. 200 bin TL’lik soruda da şansını deneyen Akay, sinema filmi sahneleriyle ilgili soruda doğru cevabı bulamayarak yarışmadan ayrıldı.

İşte o anlardan kareler: