Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’yi kabul etti

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi’yi kabul etti. Büyükekşi ve yönetim kurulu üyeleri, Bakan Bak’a yeni görevi için hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Görüşmede, Türkiye’nin İtalya ile ortaklaşa yapmış olduğu 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylık başvurusu ve kulüplere yapılan ödemeler gibi konular ele alındı. Ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında yapılacak projeler ve kadın futbolu ile amatörlerin ihtiyaç duydukları tesislerin geliştirilmesi konuları da görüşüldü.

Gençlik ve Spor Bakanı

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi’yi kabul etti.

TFF’den yapılan açıklamaya göre, Büyükekşi ve yönetim kurulu üyeleri, Bakan Bak’a Ankara’daki makamında yeni görevi için hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Görüşmede, Türkiye’nin İtalya ile ortaklaşa yapmış olduğu 2032 Avrupa Futbol Şampiyonası adaylık başvurusu, kulüplere Spor Toto ve İddia üzerinden ödenen paylarda olumlu güncelleme yapılması gibi konular gündeme getirildi.

Ayrıca, okullarda daha aktif bir şekilde oynanması için Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı iş birliğinde gerçekleştirilecek projeler ile ilgili görüşmelerde bulunuldu. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile sportif yetenek tarama çalışmaları kadın futbolu ve amatörlerin ihtiyaç duydukları antrenman ve müsabaka tesislerinin nasıl geliştirileceğine ilişkin konular da ele alındı.

Ziyaretin ardından TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a A Milli Futbol Takımı’nın formasını takdim etti.