Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Fransa, Nijer’deki Fransız Büyükelçiliği çevresindeki protesto gösterisini kınadı

Fransa’nın Nijer’e yönelik mali yardımların kesilmesinin ardından binlerce cunta destekçisi, bugün Fransa Büyükelçiliği önünde toplanarak protesto gösterisi düzenledi. Fransa Dışişleri Bakanlığı, diplomatik misyonlara ve konsolosluklara yönelik şiddeti kınadıklarını belirterek, Nijer güçlerine güvenliği sağlama çağrısı yaptı.

Fransa'nın Nijer'e yönelik mali

Fransa, Nijer’deki Fransız Büyükelçiliği çevresinde bugün binlerce cunta destekçisinin protesto gösterisi gerçekleştirmesini kınadı.

Fransa’nın Nijer’e yönelik mali yardımların kesildiğini duyurmasının ardından binlerce cunta destekçisi Nijerli, bugün Fransa Büyükelçiliği önünde toplanarak protesto gösterisi gerçekleştirdi. Fransa Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada ise diplomatik misyonlara ve konsolosluklara yönelik her türlü şiddeti kınadıkları ifade edilerek, “Nijer güçlerinin, Viyana anlaşmasının bir parçası olarak diplomatik misyonlarımızın ve konsolosluklarımızın güvenliğini sağlama yükümlülüğü vardır. Yetkililere, bu yükümlülüğü bir an önce yerine getirmeleri çağrısında bulunuyoruz” denildi.

Nijer’de protesto

Fransa’nın Nijer’e yönelik mali yardımları kesmesi sonucu başkent Niamey’deki Fransa Büyükelçiliği binası önünde toplanan cunta yanlısı bazı protestocular binaya girmeye çalışırken, bazıları da “Fransa Büyükelçiliği” yazan tabelayı söküp yırtmış, yerine ise Nijer ve Rusya bayrakları asarak, “Yaşasın Rusya”, “Yaşasın Putin” sloganları atmıştı. – PARİS