Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

FETÖ üyeliğinden aranan eski emniyet müdürü tutuklandı

FETÖ üyeliği suçlamasıyla aranan eski emniyet müdürü Arif Oktay Eser, yakalama kararından haberi olmadığını iddia etti. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan Eser, ifadesinde suçlamaları kabul etmedi ve örgütün haberleşme programı ByLock’u kullanmadığını söyledi. Tutuklanan Eser, kendisine ait olduğunu belirttiği döviz ve para ile ilgili açıklama yaptı ve yakalama kararından haberi olmadığını savundu.

FETÖ üyeliği suçlamasıyla aranan

FETÖ üyeliğinden 7 yıldır aranan eski emniyet müdürü Arif Oktay Eser, hakkında çıkartılan yakalama kararından haberinin olmadığını iddia etti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde gözaltına alınan eski emniyet müdürü Arif Oktay Eser, emniyetteki işlemlerinin ardından Ankara Adliyesine sevk edildi. Burada soruşturmayı yürüten savcı tarafından ifadesi alınan şüpheli Eser, dün akşam saatlerinde sevk edildiği sulh ceza hakimliğince “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye göre, ifadesinde hakkındaki suçlamayı kabul etmeyen FETÖ şüphelisi Eser, soruşturma dosyasında iddia edildiği gibi örgütün haberleşme programı ByLock’u kullanmadığını iddia etti. Şüpheli Eser, örgüt içerisinde yer almadığını, eski bir emniyet müdürü olarak bugüne kadar yasa dışı bir oluşumun içinde bulunmadığını söyledi. Adresinde ele geçirilen yüklü miktarda döviz ve paranın ise kendisine ait olduğunu ifade etti. Ayrıca şüpheli Eser, bilinen adreslerinde kalmaya devam ettiğini, hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarıldığına dair bilgisinin olmadığını savundu. – ANKARA