Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan’daki bombalı saldırıyı kınadı

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan’ın Hayber Pahtunhva eyaletinde, İslam Uleması Cemiyeti (JUI-F) Partisinin kongresine düzenlenen bombalı saldırıyı kınadı. Açıklamada, saldırıda yaşanan can kaybı nedeniyle derin üzüntü duyulduğu ve Türkiye’nin terörizmle mücadelesine Pakistan’ın yanında olmaya devam edeceği belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan'ın Hayber

Dışişleri Bakanlığı, Pakistan’ın Hayber Pahtunhva eyaletinde, koalisyon hükümeti ortaklarından İslam Uleması Cemiyeti (JUI-F) Partisinin kongresini hedef alan bombalı saldırıyı kınadı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Dost ve kardeş Pakistan’ın kuzeybatısında bugün düzenlenen bir siyasi miting sırasında meydana gelen patlamada çok sayıda can kaybı yaşandığı derin üzüntüyle öğrenilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

“Bu terör eylemini en güçlü şekilde kınıyor; saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına, Pakistan hükümetine ve halkına başsağlığı diliyoruz.” ifadesine yer verilen açıklamada, Türkiye’nin terörizmle mücadelesine dost ve kardeş Pakistan’ın yanında yer almaya devam edeceği belirtildi.