Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışının İlk Etabı Tamamlandı

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışının ilk etabı Halikarnas 100. Yıl Kupası’nın sonuçları açıklandı. 14 ülkeden 450’nin üzerinde sporcunun katıldığı yarışta, farklı sınıflarda dereceye giren kaptan ve tekneler belirlendi. Ödül töreni ise bu akşam Bodrum Kalesi’nde gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bu yıl dördüncü kez düzenlenen ve iki etapta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışının ilk etabı Halikarnas 100. Yıl Kupası’nın sonuçları açıklandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla, Muğla Valiliği’nin destekleriyle, DHL Express ana sponsorluğunda, Anadolu Ajansı’nın “Global İletişim Ortağı” olduğu, Türkiye Yelken Federasyonu koordinasyonunda İstanbul Açıkdeniz Yat Yarış Kulübü tarafından gerçekleştirilen organizasyonda, dünyanın dört bir yanından gelen yelkenli ve yarışçılar şampiyonluk için mücadele etti.

14 ülkeden 450’nin üzerinde sporcunun katıldığı yarışta, genel klasmanda dereceye giren kaptan ve tekneler ise şu şekilde:

IRC 0 sınıfında

1 – Taranov Maxım yönetimindeki Magıc Twelve Team

2 – Serhat Altay yönetimindeki Arkas

3 – Petr Kochnev yönetimindeki Saıl Experts

IRC 1 sınıfında

1 – Tımofey Zhbankov yönetimindeki Rossko Racer

2 – Alıaksandr Racheuskı yönetimindeki Pavetra

3 – Barış Koncagül yönetimindeki Fenerbahçe Doğuş Yelken Yat Takımı

IRC 2 sınıfında

1 – Rytov Igor yönetimindeki Bogatyr

2 – Onur Bilgen yönetimindeki Mediamarkt Yelken Takımı

3 – Halil Arıkan yönetimindeki Baymineral-Heysaıl Race Team

IRC 3 sınıfında

1 – Vıktor Zakharov yönetimindeki Space Jockey

2 – Ali Öztürk yönetimindeki Ada Saılıng Team

3 – Evren Koncagül yönetimindeki Kmh Rıggıng

IRC 4 sınıfında

1 – Kaan Parlas yönetimindeki Cygnus

2 – Hasan Çıplak yönetimindeki M2 – Olıve Farm Datça

3 – Uğur Esen yönetimindeki Saıl Fast Racıng Team

Gezgin A sınıfında

1 – Semih Pekyörür yönetimindeki Haliç Su Sporları Kulübü

Gezgin B sınıfında

1 – Hasan Basri Aslan yönetimindeki Blue Dreams

Gezgin C sınıfında

1 – Urcun Canel yönetimindeki Dhl Asone

Etkinlik, bu akşam Bodrum Kalesi’nde düzenlenecek ödül töreniyle sona erecek.