Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çin’in Tianjin Limanı, Güney Amerika ile yeni bir nakliye rotası başlatıyor

Çin’in kuzeyinde yer alan Tianjin Limanı’na demirleyen bir konteyner gemisi, Tianjin ile Güney Amerika arasında yeni bir direkt nakliye rotası başlatmış oldu. Wan Hai Lines şirketi tarafından işletilen 9 adet konteyner gemisi, çeşitli ülkelerdeki önemli limanlardan geçerek bu rotada hizmet verecek. Yeni rota, nakliye sürelerini üçte bir oranında azaltacak ve özellikle Güney Amerika’dan gelen deniz ürünleri, meyve ve sebzeler gibi malların Tianjin’e 25 günde taşınmasını sağlayacak. Tianjin Liman Grubu, bu yeni rotanın açılmasını kolaylaştırmak için yerel denizcilik, sınır denetimi ve gümrük idareleriyle işbirliği yapmıştır.

Çin'in kuzeyinde yer alan

TİANJİN, 30 Temmuz (Xinhua) — Çin’in kuzeyinde yer alan Tianjin Limanı’na Cumartesi günü öğleden sonra demirleyen bir konteyner gemisi, ülkenin önemli kuzey limanı olan Tianjin ile Güney Amerika arasında yeni bir direkt nakliye rotası başlatmış oldu.

Wan Hai Lines şirketinin temsilcisi Marc Shia, şirket tarafından işletilen 9 adet 35.000 tonluk konteyner gemisinin, Meksika, Panama, Kolombiya ve Ekvador dahil olmak üzere çeşitli ülkelerdeki önemli uğrak limanlarından geçerek bu rotada hizmet vereceğini söyledi.

Yeni rotanın nakliye sürelerini üçte bir oranında azaltacağını belirten Shia, “Özellikle Güney Amerika’dan gelen dondurulmuş deniz ürünleri, meyve ve sebzeler gibi mallar Tianjin’e 25 günde taşınabilecek” dedi.

Çin’in kuzeyindeki tüketiciler, özellikle Beijing ve Hebei gibi Tianjin’e yakın olanlar bu yeni rotadan faydalanacak.

Tianjin Liman Grubu kaynaklarına göre, Tianjin liman yetkilileri bu yeni rotanın açılmasını kolaylaştırmak amacıyla koordinasyon, lojistik ve gümrükleme prosedürlerinde verimliliği artırmak üzere yerel denizcilik, sınır denetimi ve gümrük idareleriyle birlikte çalıştı.