Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çin ve Fransa arasında ekonomik ve mali diyalog toplantısı gerçekleştirildi

Çin Başbakan Yardımcısı He Lifeng ve Fransa Ekonomi, Maliye, Sanayi ve Dijital Egemenlik Bakanı Bruno Le Maire, Beijing’de düzenlenen 9. Çin-Fransa Üst Düzey Ekonomik ve Mali Diyalog Toplantısı’na başkanlık yaptı. Toplantıda, iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin güçlü bir şekilde geliştiği vurgulandı ve 22 madde ve 57 işbirliği sonucu üzerinde mutabakata varıldı.

Çin Başbakan Yardımcısı He

BEİJİNG, 30 Temmuz (Xinhua) — Çin Başbakan Yardımcısı He Lifeng, Fransa Ekonomi, Maliye, Sanayi ve Dijital Egemenlik Bakanı Bruno Le Maire ile birlikte Beijing’te 9. Çin-Fransa Üst Düzey Ekonomik ve Mali Diyalog Toplantısı’na başkanlık yaptı.

Cumartesi günü gerçekleştirilen toplantıda He, iki cumhurbaşkanının stratejik kılavuzluğunda Çin-Fransa ekonomik ve ticari ilişkilerinin, büyük bir direnç ve sağlam bir gelişme ivmesi sergilediğini söyledi.

He, Çin’in Fransa’yla politika iletişimini daha da güçlendirmeye, tatbiki işbirliğini derinleştirmeye, uluslararası ve çok taraflı ilişkilerde eşgüdümü artırmaya ve Çin-Fransa kapsamlı stratejik ortaklığını yeni zirvelere taşımaya hazır olduğunu belirtti.

Le Maire ise Fransa’nın Çin’le ekonomi ve finans konularında işbirliğini güçlendirmeye ve ikili ilişkileri ileri taşımaya istekli olduğunu söyledi.

Çevrimiçi ve çevrimdışı olarak düzenlenen diyalog toplantısında 22 madde ve 57 işbirliği sonucu üzerinde mutabakata varıldı.