Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

CHP Grup Başkanvekili Günaydın: ‘TBMM’yi 8 Ağustos günü olağanüstü toplantıya çağırıyoruz’

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni 8 Ağustos günü olağanüstü toplantıya çağırdıklarını açıkladı. Günaydın, Anayasa Mahkemesi’ne götürdükleri ek motorlu taşıt vergisi teklifi hakkında bilgi vererek, umutlarının Anayasa Mahkemesi’nin bu konuda iptal kararı vermesi olduğunu belirtti. Ayrıca, Akbelen ormanlarının incelenmesi gerektiğini söyleyerek, Meclis’i olağanüstü toplantıya çağırdıklarını ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup

CHP Grup Başkanvekili Günaydın: “TBMM’yi 8 Ağustos günü olağanüstü toplantıya çağırıyoruz”

ANKARA – Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni önümüzdeki salı günü, yani 8 Ağustos günü olağanüstü toplantıya çağırıyoruz” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Günaydın, ek motorlu taşıt vergisine ilişkin teklifin maddesini Anayasa Mahkemesi’ne götürdüklerini belirterek, “Anayasa Mahkemesi ilk inceleme toplantısını yapmış, esastan inceleme kararı vermiş. Umuyoruz ki ilk taksit ödemelerinden evvel Anayasa Mahkemesi bu konuda iptal kararı verir, bu haksız toplam 30 milyar TL’yi aşan Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesinden kurtulurlar” ifadelerini kullandı.

Günaydın, Akbelen ormanlarının her yönüyle incelenmesi gerektiğini söyleyerek, “Biz bu çerçevede Türkiye Büyük Millet Meclisini önümüzdeki salı günü, yani 8 Ağustos günü olağanüstü toplantıya çağırıyoruz. Türkiye’nin dağ gibi biriken sorunları var. Bu sorunu açık olarak ortaya koyalım. Bu tatil herkesin olduğu gibi 15-20 gün olabilir. Meclisin açık olmadığı günlerde seçildiğin illerde vatandaşla birlikte olursun. Dilekçe verildi veya verilmek üzere” diye konuştu.

(AUÖ-BC-CC-Y)