Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çanakkale’deki orman yangını kontrol altına alındı

Çanakkale merkeze bağlı Eceabat ilçesine bağlı Kilitbahir köyü yakınlarındaki Ağadere Şehitliği mevkiinde nedeni henüz belli olmayan bir şekilde çıkan orman yangını, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle kontrol altına alındı. Yangında 2 dönüm alan yanarak zarar gördü.

Çanakkale merkeze bağlı Eceabat

Çanakkale’deki orman yangını kontrol altına alındı

ÇANAKKALE – Çanakkale merkeze bağlı Eceabat ilçesine bağlı Kilitbahir köyü yakınlarındaki Ağadere Şehitliği mevkiinde nedeni henüz belli olmayan bir şekilde çıkan orman yangını, Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı ekiplerin havadan ve karadan müdahalesiyle kontrol altına alındı. Yangında 2 dönüm alan yanarak zarar gördü.

Orman yangını saat 16.15 sıralarında nedeni henüz belli olmayan bir şekilde Eceabat ilçesine bağlı bağlı Kilitbahir köyü yakınlarında Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Ağadere Şehitliği mevkiinde çıktı. Yangın rüzgarında etkisiyle büyüdü. Ormanlık alandaki alev ve yoğun dumanları gören vatandaşlar çok ihbarı üzerine bölgeye Çanakkale Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 2 ilk müdahale aracı, 15 arazöz, 8 su ikmal aracı, 5 dozer, 5 helikopter, 2 uçak, 5 treyler, 4 belediye itfaiyesi ve toplamda 250 personel bölgeye sevk edildi.

Yangın havadan ve karadan müdahalesiyle kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışması devam ederken, yangında 2 dönüm alan zarar gördü.