Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bangladeş’te Tarık Rahman yolsuzluk davasında suçlu bulundu

Bangladeş’te eski Başbakan Halide Ziya’nın oğlu ve Bangladeş Milliyetçi Partisi (BNP) lideri Tarık Rahman, yolsuzluk davasında suçlu bulunarak 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Rahman, yasa dışı yollardan kazanç sağlamak ve vergi kaçakçılığı suçlamasıyla 2007’de açılan davada gıyaben 9 yıl hapis cezası aldı. Eşi Zübeyde Rahman’a ise gıyaben 3 yıl hapis cezası verildi. Rahman ayrıca 273 bin dolardan fazla para cezasına çarptırıldı ve bu cezayı ödemediği takdirde hapis cezasına 3 ay daha eklenecek. BNP’nin Genel Sekreteri Mirza Fakhrul Islam Alamgir, kararın siyasi olduğunu ifade ederek amacın Rahman’ı siyasetten uzak tutmak olduğunu savundu. Rahman, 2008’de ülkeyi terk etmesinden bu yana Londra’da yaşıyor ve Bangladeş’e dönmesi halinde tutuklanacak.

Bangladeş'te eski Başbakan Halide

Bangladeş’te eski Başbakan Halide Ziya’nın oğlu ve Bangladeş Milliyetçi Partisi (BNP) lideri Tarık Rahman, yolsuzluk davasında suçlu bulunarak 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Rahman hakkında “yasa dışı yollardan kazanç sağlamak ve vergi kaçakçılığı” suçlamasıyla 2007’de açılan davada gıyaben 9 yıl, eşi Zübeyde Rahman’a ise gıyaben 3 yıl hapis cezası verildi.

273 bin dolardan fazla para cezasına da çarptırılan Rahman, bu cezayı ödemediği takdirde hapis cezasına 3 ay daha eklenecek.

BNP’nin Genel Sekreteri Mirza Fakhrul Islam Alamgir, kararın “siyasi olduğunu” ifade ederek amacın Rahman’ı siyasetten uzak tutmak olduğunu savundu.

Müebbet hapis dahil olmak üzere bir dizi hapis cezasıyla karşı karşıya olan Rahman, 2008’de tedavi için ülkeyi terk etmesinden bu yana Londra’da yaşıyor.

Partiyi Londra’dan yöneten Rahman, Bangladeş’e dönmesi halinde tutuklanacak.