Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, Darülaceze sakinleriyle bir araya geldi

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, Darülaceze sakinleriyle bir araya gelerek, kurumun önemini vurguladı. Yazmacı, Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci’ye teşekkür ederek, devletin şefkat elinin büyüklerin üzerinde olduğunu belirtti.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı, Darülaceze sakinleriyle bir araya geldi.

Milletvekili Yazmacı, 1895’te Sultan II. Abdülhamit Han tarafından kurulan Darülaceze’nin dünyada eşi benzeri olmayan bir hayır kurumu olduğunu belirtti.

Darülaceze sakinlerinden Ercan Amca’nın bağlamasıyla kendisini karşıladığını ve “Urfalıyam Ezelden” türküsünü söylediğini belirten Yazmacı, şunları kaydetti:

“Asrı aşkın tarihiyle bu güne kadar on binlerce çocuk ve yüz bini aşkın yaşlıya şefkat yuvası olan Darülaceze’nin misafiri olmak nasip oldu. Yaşadığım anların mutluluğunu, burada verilen emeği, fedakarlığı, gönüldaşlığı anlatmaya kelimeler yetmez. Ellerimi sıkı sıkı tutan, ‘Ne güzel seni görmek’ diyen büyüklerimizin selamlarını iletiyorum sizlere. Bir de bağlamasıyla bizi karşılayan ve ‘Urfalıyam ezelden’ türküsünü söyleyen Ercan amcamın sesini… İyi ki varsınız.”

Yazmacı, Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci’ye de başarılı çalışmaları ve misafirperverliği için teşekkür ederek, devletin şefkat elinin tüm kurumlarıyla büyüklerin üzerinde olduğunu bildirdi.